Hoppa till sidans innehåll

Resultat Propaganda luftgevär

27 NOV 2011 11:39
Årets propaganda avgjordes i Glanshammar under torsdag- lördag (24-26 november).
  • Skapad: 27 NOV 2011 11:39

L 7

1 Tilde Lindgjedet Lännäs Skf 42 44 43 43 172

2 Elza Hedberg Hällefors 37 33 35 37 142

3 Tobias Karlsson Glanshammar 29 29 40 31 129

 

L 9

1 Lukas Söderström Glanshammar 47 47 49 42 185

2 Amy Smith-Macgowan Glanshammar 45 45 47 47 184

3 Moa Hallin Glanshammar 48 45 45 46 184

4 Emil Blomberg Glanshammar 45 48 47 44 184

5 Pierre Atterling Glanshammar 45 44 45 46 180

6 Alfred Carlsson Lännäs Skf 44 44 42 41 171

7 Willma Åhs Kvistbro Skf 46 42 38 39 165

8 Jolina Johansson Ljusnarsbergs Skf 30 49 38 40 157

9 Oliver Dahlberg Glanshammar 43 33 34 42 152

10 Vendela Pettersson Glanshammar 42 31 36 37 146

 

L 11

1 Olliver Åhs Kvistbro Skf 49 49 49 50 197

2 Kevin Lindgjerdet Lännäs Skf 49 50 48 50 197

3 Jakob Karlsson Kvistbro Skf 48 48 48 50 194

4 Olle Ström Nilsson Lännäs Skf 49 48 49 47 193

5 Mia Smith-Macgowan Glanshammar 48 47 48 49 192

6 Ebbah Hedberg Hällefors 49 48 48 46 191

7 Alexander Gustafsson Glanshammar 48 47 47 48 190

8 Alva Udelius Glanshammar 48 47 47 48 190

9 Måns Nilsson Kvistbro Skf 46 46 47 49 188

10 Hanna Ånberg Lännäs Skf 47 47 46 48 188

11 Love Eklund Glanshammar 46 44 47 47 184

12 Hampus Wilén Lännäs Skf 46 46 47 45 184

13 Filip Larsson Lindh Lännäs Skf 46 47 46 44 183

14 Adam Andersson Lännäs Skf 47 45 43 44 179

15 Kim Johansson Lännäs Skf 47 44 46 42 179

 

L 13

1 Ella Carlsson Ramsberg Skytteförening 49 50 50 50 199

2 Alva Eriksson Aspa-Gusselby Skf 49 49 49 50 197

3 Emelie Wennberg Skyllberg Skf 49 50 49 48 196

4 Fanny Eklind Skyllberg Skf 49 48 49 49 195

5 Henrik Flink Lännäs Skf 49 49 49 48 195

6 William Bernström Skyllberg Skf 50 50 47 48 195

7 Nils Jansson Kvistbro Skf 49 47 48 49 193

8 Jens Karlsson Lännäs Skf 49 48 48 48 193

9 Liam Pöchhacker Ljusnarsbergs Skf 48 50 48 47 193

10 Fredrik Haglund Kvistbro Skf 46 49 48 48 191

11 Lukas Olsson Lännäs Skf 46 47 47 45 185

 

L 15R

1 Emma Eriksson Aspa-Gusselby Skf 49 50 50 50 199

2 William Bosäter Kvistbro Skf 49 47 50 47 193

3 Emil Björndahl Kvistbro Skf 50 45 47 50 192

4 Sandra Lennartsson Lännäs Skf 50 48 46 48 192

5 Milka Rasmussen Kumla Skf 49 48 47 45 189

6 Ola Karlsson Lännäs Skf 46 47 46 44 183

7 Pelle Mälman Glanshammar 43 47 45 47 182

8 Faruk Kodzaga Ljusnarsbergs Skf 44 45 47 46 182

9 Ida Andersson Lännäs Skf 46 43 43 45 177

10 Mikael Larsson Lännäs Skf 46 43 43 43 175

 

L 15S

1 Felicia Wennberg Skyllberg Skf 43 42 42 45 172

2 Ida Hedberg Hällefors 39 45 39 40 163

3 Ronja Norling-Martins Ljusnarsbergs Skf 29 38 36 37 140

4 Oscar Edholm Hallsberg Skf 34 30 36 34 134

 

L 17

1 Rickard Karlsson Hallsberg Skf 46 46 47 46 185

2 Amanda Borgström Aspa-Gusselby Skf 37 42 40 38 157

3 Therese Lennartsson Lännäs Skf 43 30 42 36 151

4 Cornelis Lindén Ljusnarsberg Skf 30 44 33 41 148

5 Johan Ånberg Lännäs Skf 38 40 36 34 148

6 Linda Larsson Glanshammar 31 39 39 38 147

7 Rut Eriksson Lännäs Skf 30 34 22 37 123

 

L 1

1 Mikael Larsson Glanshammar 35 35 40 40 150

2 Gustav Eriksson Lännäs Skf 40 31 34 39 144

3 Andreas Lennartsson Lännäs Skf 34 38 37 34 143

 

L 2

1 Jessica Warnander Lännäs Skf 45 38 46 43 172

 

L 3

1 Jorun Knutsson Kvistbro Skf 44 41 44 40 169

2 Kurt Andersson Lännäs Skf 37 31 40 37 145

 

L 4

1 Robert Jonsson Kvistbro Skf 45 43 43 49 180

2 Veronica Knutsson Lännäs Skf 42 46 43 44 175

 

L E

1 Björn Johansson Kvistbro Skf 49 47 49 47 192

2 Martin Nilsson Kvistbro Skf 50 47 46 46 189

 

L 55

1 Roland Öijerholm Glanshammar 46 40 41 43 170

 

L 65

1 Kjell Fridh Skyllberg Skf 48 42 36 40 166

2 Bo Jönsson Ramsberg Skytteförening 34 31 32 38 135

 

L Senior Sitt

1 Lars Hedberg Hällefors 49 48 49 50 196

 

L Veteran Sitt

1 Håkan Engman Lindesbergs Skytteförening 49 50 48 50 197

2 Lennart Richardsson Lännäs Skf 42 45 48 44 179

 

L Övrig (utom tävlan)

1 Jhonny Modig Närkes Kil Skf 47 45 44 44 180

 

 

Resultatlistan i pdf

Skribent: Martin Nilsson

Gevärssektionen

Lerduvesektionen

Pistolsektionen

Viltmålssektionen

MÄSTERSKYTTEN


SAMARBETSPARTNERS

 










 
WEBBSHOP




Bingolotto_Svenska Skyttesportförbundet


TÄVLINGAR



Postadress:
Örebro Läns Skyttesportförbund
Filip Hofman, Stortorget 19B
702 11 Örebro

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info